חיזוק והשלמת אריחים

zhipeng-ya-345515

כל בניין שנבנה עובר הרבה ידיים בתהליך הבנייה עד להשלמתו הסופית: החל משלב התכנון, דרך הפיקוח הבטיחותי והביצועי, ועד לגימור האחרון. ישנם אינספור בעלי מקצוע שעוברים על התכניות ועל העבודות עצמן, כדי להבטיח שהתוצאה תהיה פונקציונלית ואסתטית. אך בהיעדר אכיפה ראויה בתחום, הרבה מנהלי עבודה וקבלנים משתמשים בחומרי עבודה זולים, שלעיתים מהווה סיכון עבור תושבי הבניין ועוברי האורח גם בפרק זמן קצר של כמה שנים בודדות. כך למשל, אחת הפעולות הקריטיות הנוגעות לתחזוקת מבנים, היא חיזוק והשלמת אריחים המחפים את הבניין מבחוץ. ייעודם העיקרי של אריחים אלה הוא אסתטי, אך חשוב לזכור שהם עלולים ליפול, ומדובר בסכנת פגיעה חמורה וממשית.

מפגעים שאין לגביהם מספיק מודעות

מי שאינו עוסק בתחום באופן מקצועי לא יוכל להבחין בכך, אך החומרים שמהם עשויים האריחים, כמו גם החומרים המדביקים את האריחים לגוף הבניין, עשויים להיפגם ולאבד מחיוניותם עם הזמן. במקרים של חסכון במשאבים במעמד הבניה הנזקים עלולים להופיע כבר בשלב מוקדם, וכך לסכן את התושבים באופן שלרוב אינו נראה לעין. לכן חשוב מאד לזכור בתור דיירים, מנהלי ועד בית או מתחזקי מבנים ציבוריים ומסחריים - שפגיעות ונזקים עשויים לצוץ גם כשלא צופים זאת, וחובה לכל הפחות לבצע בדיקה שגרתית כדי להבטיח את שלמות הבניין והאנשים שדרים בו או עוברים מתחתיו.

חיזוק והשלמת אריחים בעבודות גובה

במיוחד במבנים גבוהים בהם קשה לראות האם כבר נגרם נזק, חשוב מאד לבצע חיזוק והשלמת אריחים באופן תכוף, או כאמור לכל הפחות בדיקה מקדימה. פעולות הבדיקה וההשלמה נעשות בעזרת ציוד סנפלינג מקצועי, ובשל הסיכון הנוסף הכרוך בפעולות הספציפיות הן מלוות גם בציוד מגן אישי שנועד לאבטח גם את צוות העובדים עצמם. מבחינה מקצועית, הדבקת האריחים חייבת להיעשות ביסודיות ובקיאות בתחום, כדי למנוע נזקים אפשריים לאריחים בעתיד. בבעיה זו ובכל מקרה אחר הדורש עבודה בגובה, אנו בשחף פרויקטים נשמח לעמוד לשירותכם ולתקן כל בעיה, תוך התחייבות לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

לייעוץ חינם - 050-3833143

צור עמנו קשר